Vítejte ve světě jazyků!

Jmenuji se Petra Šolcová a pomohu vám úspěšně komunikovat vaše myšlenky v cizím jazyce – jako tlumočnice angličtiny a němčiny nebo jako překladatelka či lektorka anglického jazyka.

Tlumočím na konferencích, obchodních jednáních, auditech, kulturních a vzdělávacích akcích. Lokalizuji webové stránky, překládám komerční texty a zajišťuji překlad titulků k dokumentům a filmům včetně jejich načasování.

Angličtinu v kurzech pro dospělé vyučuji 15 let. Za tu dobu jsem pomohla více než 1.000 studentů zlepšit se v anglickém jazyce - nejen v porozumění, slovní zásobě a gramatice, ale zejména také v komunikaci, na kterou se při hodinách zaměřuji nejčastěji. 

Co o mně říkají mí zákazníci a studenti, se můžete dočíst v referencích nebo také v popisu jednotlivých letních intenzivních, jarních kurzů angličtiny nebo podzimních kurzů angličtiny v Hradci Králové.

Mám vysokoškolské vzdělání v oborech Anglický jazyk a literatura a Učitelství anglického jazyka pro SŠ (FF Masarykovy univerzity v Brně) a Překladatelství a tlumočnictví: angličtina - němčina (Slezská univerzita v Opavě). 

Absolvovala jsem JURIDIKUM (roční právní minimum pro tlumočníky a překladatele na PrF Univerzity Karlovy) a roční postgraduální kurz Evropského konferenčního tlumočení (FF Univerzity Karlovy). Studovala jsem na několika vysokých školách v zahraničí (University of Limerick v Irsku, Universität Wien v Rakousku aj.).

Mám více než 10 let zkušeností s vedením vlastní společnosti, řízením několika jejích poboček a s náborem, školením a vedením několika desítek zaměstnanců. V minulosti jsem založila a úspěšně provozovala jazykovou školu. Na volné noze působím od r. 2004.

Jsem držitelem akreditace MŠMT pro další vzdělávání pedagogických pracovníků pod č.j. 10 928/2011-25.

Tlumočím mezi angličtinou, češtinou a němčinou, překládám z/do angličtiny, pořádám distanční kurzy angličtiny a také prezenční kurzy angličtiny pro dospělé v Hradci Králové a vyučuji online.

Ale především pomáhám měnit vaše sny ve skutečnost - ať je to lepší vzdělání, vysněná pracovní pozice, zajímavý obchodní kontrakt nebo třeba touha po poznání a cestování. 

Schopnost dobře komunikovat v cizím jazyce otevírá nové světy a přináší nové příležitosti. Krásně to vyjadřuje známé české přísloví: „Kolik jazyků umíš...“ V perštině se pak dokonce říká: „Nový jazyk je nový život.“ A jedno africké přísloví zní: „Pokud chcete, aby vám lidé rozuměli, mluvte jejich jazykem.“

Novinky

Příjemné zakončení jednoho báječného kurzu

16.12.2016 08:35
Příjemné zakončení jednoho báječného kurzu s báječnými lidmi. :-D:-D Těším se opět v únoru a děkuji za milé dárky...

Sleva 25 % na kurzy angličtiny v Hradci Králové

19.09.2016 17:08
Mimořádná akční sleva 25 % na podzimní kurzy angličtiny v Hradci Králové Chcete se přihlásit do podzimních kurzů za...