Vítejte ve světě jazyků!

Jmenuji se Petra Šolcová a pomohu vám úspěšně komunikovat vaše myšlenky v cizím jazyce – jako tlumočnice angličtiny a němčiny nebo jako překladatelka či lektorka angličtiny, němčiny a češtiny pro cizince.

Pro zájemce o jazykové kurzy: Právě jsem spustila nové webové stránky. Aktuální nabídku jazykových kurzů najdete zde: www.englishka.cz

Tlumočím na konferencích, obchodních jednáních, auditech, kulturních a vzdělávacích akcích. Lokalizuji webové stránky, překládám komerční texty a zajišťuji překlad titulků k dokumentům a filmům včetně jejich načasování.

Jazyky vyučuji v soukromých, veřejných a firemních kurzech pro dospělé 20 let. Za tu dobu jsem pomohla 2.000 studentům z 30 zemí zlepšit se v anglickém jazyce - nejen v porozumění, slovní zásobě a gramatice, ale zejména také v komunikaci, na kterou se při hodinách zaměřuji nejčastěji. 

Co o mně říkají mí zákazníci a studenti, se můžete dočíst v referencích.

Mám vysokoškolské vzdělání v oborech Anglický jazyk a literatura a Učitelství anglického jazyka pro SŠ (FF Masarykovy univerzity v Brně) a Překladatelství a tlumočnictví: angličtina - němčina (Slezská univerzita v Opavě). 

Absolvovala jsem JURIDIKUM (roční právní minimum pro tlumočníky a překladatele na PrF Univerzity Karlovy) a roční postgraduální kurz Evropského konferenčního tlumočení (FF Univerzity Karlovy). Studovala jsem na několika vysokých školách v zahraničí (University of Limerick v Irsku, Universität Wien v Rakousku aj.).

Mám více než 10 let zkušeností s vedením vlastní společnosti, řízením několika jejích poboček a s náborem, školením a vedením několika desítek zaměstnanců. V minulosti jsem založila a úspěšně provozovala jazykovou školu. Na volné noze působím od r. 2004.

Tlumočím mezi angličtinou, češtinou a němčinou, překládám z/do angličtiny, vyučuji online a mohu vám nabídnout také distanční kurzy angličtiny.

Především ale pomáhám měnit vaše sny ve skutečnost - ať je to lepší vzdělání, vysněná pracovní pozice, zajímavý obchodní kontrakt nebo třeba touha po poznání a cestování. 

Schopnost dobře komunikovat v cizím jazyce otevírá nové světy a přináší nové příležitosti. Krásně to vyjadřuje známé české přísloví: „Kolik jazyků umíš...“ V perštině se pak dokonce říká: „Nový jazyk je nový život.“ A jedno africké přísloví zní: „Pokud chcete, aby vám lidé rozuměli, mluvte jejich jazykem.“

Novinky

Co takhle kurz angličtiny přímo u vás?

29.07.2016 17:13
Máte přátele, kolegy nebo zaměstnance a přejete si pro ně uspořádat kurz angličtiny přímo ve vašem...

LETNÍ AKCE Early Bird pro včasně přihlášené

24.07.2016 16:35
Chcete stihnout nejvýhodnější cenu letních kurzů angličtiny? Pak dlouho neváhejte. Akce platí...