Více o mně

Moje motto

Smích prodlužuje život! Proto se říká, že s úsměvem jde všechno líp.


Co byste o mně měli vědět

Na všem, co dělám, si dávám opravdu záležet.


Mé oblíbené knihy

Jé, těch by bylo... :-) Tak třeba:

1. Bible
2. Malý princ (Antoine de Saint-Exupéry)
3. Hobit (J.R.R. Tolkien)
4. Obraz Doryana Graye (Oscar Wilde)
5. Farma zvířat a 1984 (George Orwell)
6. Nadějné vyhlídky (Charles Dickens)
7. Číslo do nebe (Ivan Kraus)


Mé záliby a koníčky

Mám ráda sport. Především bruslení, ať již na in-linech nebo ledních bruslích. Baví mě pěší turistika a ráda plavu.
Hraji amatérsky na kytaru a pianino a ráda čtuA poslouchám. Poslouchám cokoli, co k poslechu je. :-) Zajímavé audioknihy, povídky, přednášky, audionahrávky k elektronické verzi mých oblíbených týdeníků nebo pěknou hudbu.
Volný čas trávím také na zahradě, s rodinou nebo se čtyřnohými mazlíčky.

Odkud pocházím

Pocházím z malebného městečka Broumov ve Východních Čechách, resp. z malé vesničky u polských hranic, pár kilometrů od Broumova. Broumovskou kotlinu mám velmi ráda a pravidelně se tam za svými blízkými ráda vracím.

Proč tlumočím

Velmi ráda se učím nové věci, dozvídám nové zajímavé informace a poznávám nové lidi. Tlumočení je právě ten typ tvůrčí činnosti, který v sobě všechny tyto aspekty snoubí. Přitom mi umožňuje pomáhat druhým dorozumět se v zásadních otázkách jejich života a komunikovat jejich myšlenky dále.
Je to povolání, které vykonávám opravdu s velkým nasazením a nadšením, a které mě pro svou neuvěřitelnou pestrost nejrůznějších setkání, témat a prostředí jen stěží někdy přestane bavit a mile překvapovat.

Proč vyučuji a školím

Lektorská činnost mě naplňuje podobným způsobem jako tlumočení. Je obohacující poznávat nové lidi a těší mě, když mohu předávat znalosti způsobem, který mé studenty baví a přináší jim užitek. Ráda objevuji novinky ve vzdělávání a realizuji své nápady. Výuka mi tuto možnost přináší. Možná i proto jsou hodiny „jiné“, jak studenti o mých kurzech často říkají.

Velmi si také vážím osobního kontaktu se studenty. Myslím, že si z hodin odnáší nejen nové znalosti a dovednosti, ale také dobrou náladu. Stejně jako já. Často se spolu v hodinách hodně nasmějeme. Studenti si na hodiny chodí „odpočinout“ a dobít energii, a já vlastně také. Je to vzájemné.

V neposlední řadě mě pak těší to, že pomáhám měnit vaše sny ve skutečnost. Ať je to lepší vzdělání, zajímavější pracovní pozice nebo touha po poznání a cestování. Jazykové znalosti vám otevírají nový nepoznaný svět a jsem ráda, že toho mohu být součástí.

 

Co mi dělá radost

  • každodenní kontakt s cizojazyčným prostředím (četba, poslech a komunikace v cizím jazyce)
  • dobře odvedená práce a to, když mohu být někomu prostřednictvím svých znalostí prospěšná
  • nadšení mých studentů při výuce
  • slzy štěstí, když se mi podaří být přítomna zlomovému okamžiku, kdy jeden z mých studentů začíná rozumět souvislému projevu v cizím jazyce nebo začne v cizí řeči sám komunikovat
  • hezký slunečný den a svěží lesní vzduch

Co mi vadí

  • cigaretový kouř při tlumočené akci (přicházím o hlasivky)

Čeho si vážím

  • Vážím si pozitivní odezvy od spokojených zákazníků. Obzvláště děkovné dopisy a emaily mě vždy velmi potěší.
  • Vážím si spolupráce se zákazníky, kteří posouvají své podnikání dál a jsou pro mě inspirací. Zároveň si vážím každé dlouhodobé spolupráce a vzájemné důvěry.
  • Vážím si nezištné ochoty a laskavosti druhých.